Святкові заходи на Івана Купала

Святкові заходи на Івана Купала з водою та вогнем несуть потенційну небезпеку, як для життя, здоров’я людей, так і для навколишнього середовища.

Вогонь

rnrn

Йдеться не про туристичне багаття, а велике кострище для ритуальних потреб тому воно має бути розташоване не ближче ніж 10 метрів до листвяних дерев і - 25 метрів до хвойних. Доречно робити це на майданчиках, які вже використовували з цією метою.

rnrn

Ні в якому разі не слід розпалювати вогонь у хвойних молодниках: може виникнути верхова пожежа. Також заборонено розпалювати вогнища на ділянках із сухим очеретом, мохом або травою, на вирубках, де залишились легкозаймисті матеріали, оскільки тут вогонь швидко розповсюджується, а пожежу, яка почалася, важко зупинити.

Порядок підготовки місця

rnrn

Лопатою знімають дерен із місця, обраного для кострища. У крайньому разі для цього застосовують сокиру. Усе сухе листя, гілки, траву, які можуть загорітись, варто відгребти від багаття на відстань 2-2,5 м.

rnrn

По закінчені святкових заходів залишки багаття слід старанно загасити. Пам’ятайте! Погано загашене вогнище протягом 3-5 днів приховує в собі небезпеку. Будьте уважними та обережними з вогнем, дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

Вода

rnrn

Купатися краще ранком або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегріву. Температура води повинна бути не нижче 17-19 градусів, у холоднішій - знаходитися небезпечно.

rnrn

Плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин.

rnrn

Не можна доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судорога, відбутися припинення дихання, втрата свідомості. Краще купатися декілька разів по 15-20 хвилин, а в перервах пограти в рухливі ігри: волейбол, бадмінтон.

rnrn

Не входити, не пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферичні судини сильно розширені для більшої тепловіддачі. При охолодженні у воді наступає різке рефлекторне скорочення м’язів, що спричиняє за собою припинення дихання.

rnrn

Не входити у воду в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

rnrn

Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибрати безпечне для купання місце з твердим та чистим дном, поступовим ухилом. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях, не обладнаних спеціально.

rnrn

Не запливати далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати свої сили. Відчувши втому, не треба губитися і рватися, якнайшвидше доплисти до берега.

rnrn

Не губитися, навіть якщо потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок вбік, спливти.

rnrn

Не допускати грубих ігор на воді: підпливати під тих, хто купається, хапати їх за ноги, “топити”, подавати помилкові сигнали про допомогу тощо.

rnrn

Не лишати коло води малят. Вони можуть впасти у воду і захлинутися.

rnrn

Не треба відпливати далеко від берега або перепливати водойми на суперечку. Довести своє уміння плавати можна, пропливши декілька разів ту саму дистанцію поблизу берега.

rnrn

Обов’язково попередьте Солонянський районний сектор  ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області та 58 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області про запланований захід та погодьте місце його проведення! (контактні телефони: 2-16-43; 067-911-7954)

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Vlada.online - розробка офіційних сайтів органів державної влади і органів місцевого самоврядування